Krize primátorky: Koubová vytahuje letité kostlivce primátora Vymazala (ODS)

Právní rovina současné politické krize primátorky Karolíny Koubové slibuje pikantní odhalení stylu vládnutí primátora Vymazala (ODS). Na jihlavském Magistrátě chybí právní spisy zasílané právním zástupcem města Radkem Ondrušem za období let 2007-2015. Ve vytýkacím dopise právníkovi Ondrušovi se o tom zmínila primátorka Karolína Koubová (více zde), právník Ondruš odpověděl, že na zasílání informací existují dodejky.

Ex-primátor Vymazal (ODS) je dnes radním města Jihlavy spolu s náměstkem a lídrem strany Petrem Laštovičkou a předsedou stranické buňky ODS Davidem Beke je členem nejužšího vedení města.

Na konci června pomohl náměstek Laštovička nastartovat politickou krizi informací o odhalení “ letitého vodárenského klanu“ ve složení ředitel městské společnosti Jiří Benáček, právník Miroslav a náměstek Jaromír Kalina. Inventura činnosti klanu přímo zde. Náměstek Kalina rezignoval na svou funkci a odvolal svůj podpis pod koaliční smlouvou.

Postupem času se spatřují světlo světa i kostlivci z doby vlády primátora Jaroslava Vymazala: chybí podstatná část soudních spisů o vodárenskou infrastrukturu za osm let od roku 2007 do roku 2015. Jak se tyto právní spisy ztratily z jihlavské radnice není přesně známo.

Ex-primátor a současný radní Jaroslav Vymazal (ODS)

Náhlá výměna právníků na začátku léta se po lidovcích začíná obracet po KDU-ČSL i proti ODS. Primátorka Karolína Koubová píše o špinavé práci (více zde), kterou musí koalice udělat.

Výsledky špinavé práce koalice pod vedením Karolíny Koubové budou bolet především křesťanské a občanské demokraty na jihlavské radnici. Kostlivci se objeví krátce před krajskými volbami ve kterých se chystá primátorka Koubová kandidovat za uskupení Starostové a Nezávislí (STAN). Pod úřední hlavičkou STANu a marketingovou značkou Fórum Jihlava dnes Karolína Koubová vládne koalici na jihlavské radnici.

Ovšem hledání kostlivců a veškerých chyb vládnutí ODS a KDU-ČSL mohou být pověstnou poslední kapkou poháru koaliční trpělivosti. Úvahy o výměně v pozici primátorky města se stále častěji ozývají už i z řad koaličních partnerů.

Předseda lidovců Jaromír Kalina již rezignoval na post náměstka primátora a stal se řadovým zastupitelem. 

 Hledání chyb koaličních spojenců Karolíny Koubové s viditelnou snahou získat politické body pro vlastní krajskou kampaň čeká na jasné vyjádření i odpověď občanských demokratů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna