Krize primátorky: Podepsat! Prohlášení Fóra Jihlava chybí podpisy

Uskupení Forum Jihlava zveřejnilo na svém profilu v sociální síti politické prohlášení o situaci v městské vodárenské společnosti. U prohlášení chybí jakékoliv podpisy a dokonce chybí i jméno autora (text prohlášení přímo zde). Nepodepsané prohlášení je v podstatě pouze leták, který se snaží formovat názory příznivců uskupení Fórum Jihlava.

Není tak jasné, kdo celé prohlášení vytvořil a kteří zastupitelé uskupení Fórum Jihlava s obsahem prohlášení četli a souhlasili s obsahem. Dokonce není jasné, zda-li prohlášení četla před zveřejněním primátorka Karolína Koubová nebo předseda zastupitelského klubu Fórum Jihlava Libor Kuchyňa.

Není jasný ani postoj k prohlášení Fóra Jihlava tajemníka jihlavského Magistrátru Evžena Zámka, který je majitelem domény forumjihlava.cz.

Naopak zřetelně roste vliv podnikatele Miroslava Tomance, který stále zřetelněji vede uskupení Fórum Jihlava do konfrontace s koaličními partnery. Místo uklidnění politické situace se naopak prohlubují příkopy neporozumění uvnitř koalice.

„Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly,“ říká staré české přísloví. Nepodepsané prohlášení uskupení Fórum Jihlava obsahuje hned několik dobrých úmyslů:

“ Pokud to ještě není zcela zřejmé, tak pracujeme na tom, abychom měli opravdu silnou a stabilní městskou společnost s čistými, transparentními a zákonnými vztahy,“tvrdí Fórum Jihlava pod nepodepsaným prohlášením.

Za těmito anonymními slovy ovšem chybí konkrétní osoby, které pracují na tom, aby Jihlava měla opravdu silnou a stabilní společnost s čistými, transparentními a zákonnými vztahy. Do Jihlavy například přichází právník, který v minulosti jako právní zástupce společnosti z Latinské Ameriky nepřátelsky převzal dvě české firmy z jižních Čech a rozprodal jejich majetek (plná moc firmy z Panamy přímo zde). Soud posléze jeho kroky anuloval, firmy ovšem skončily v konkursu (soudní verdikt přímo zde). Primátorka Karolína Koubová nedokázala odpovědět na otázku, kdo tohoto právníka do Jihlavy přivedl (více zde). Nyní předseda představenstva městské společnosti Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava) zálohoval data ředitelského počítače tak vehementně a s dobrými úmysly, až ředitel městské společnosti skončil v pracovní neschopnosti. Město Jihlava dosud nebylo schopno zaujmout k události jakýkoliv postoj (více zde)

Politika se ovšem nedá dělat anonymně, jak to předvádí uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou.

Primátorka Karolína Koubová teď bude muset říci, kteří zastupitelé a představitelé uskupení Fórum Jihlava vytvořili prohlášení o událostech v městské společnosti zveřejněné na profilu uskupení v sociální síti. Doba anonymní politiky uskupení Fórum Jihlava totiž skončila.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna