Krize primátorky: poločas rozpadu koalice

Mimořádné zastupitelstvo města Jihlavy uzavřelo první měsíc koaliční krize primátorky Karolíny Koubové. Zastupitelům se nepodařilo ani schválit program a jednali na uzavřeném semináři o vodárenské problematice. Předseda lidovců a ex-náměstek primátorky odvolal svůj podpis pod koaliční smlouvou, ostatní dva zastupitelé KDU-ČSL zůstávají v koalici. Zatím. Situace s předsedou mimo koalici a dvěma zastupiteli v koalici nemůže v KDU-ČSL trvat dlouho. Lidovci teď sjednotí svůj klub: v koalici nebo za předsedou Kalinou v opozici.

Cena dvou lidoveckých zastupitelů začne stoupat. Stojí na nich budoucnost koalice.

Primátorka Karolína Koubová (Fórum) s prvním náměstkem Laštovičkou (ODS) odstavila svého dalšího náměstka Kalinu (KDU-ČSL) od řešení vodárenské problematiky. Primátorka Karolína Koubová přímo zasáhla do kompetencí svého náměstka Kaliny který dostal kompetence starat se o majetek, informatiku a řešení problematiky vystoupení Statutárního města Jihlava ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Primátorka Koubová stanovila jako podmínku návratu Kaliny do funkce náměstka, že „nebude dělat vodu“.

Koaliční smlouva jako dohoda politických partnerů přestala platit už po několika měsících vládnutí primátorky Karolíny Koubové. Rozpad koalice je v poločase: předseda lidovců již z koalice odešel, čeká se na rozhodnutí ostatních zastupitelů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna