Krize primátorky: STANu se nedaří vyřešit politickou krizi

Už po šesti měsících vládnutí řeší hnutí Starostové a nezávislí první krizi vládnutí na místní úrovni. Koalice v Jihlavě vedená primátorkou Karolínou Koubovou ztratila většinu v zastupitelstvu a nutně potřebuje posílit. Primátorka Koubová vládne krajské metropoli pod marketingovou značkou „Fórum Jihlava“ ovšem hodně se mluví o jejích ambicích kandidovat v krajských volbách jako lídryně Starostů a Nezávislých.

Starostové a Nezávislí vládnou na Vysočině například v Pacově (starosta Lukáš Vlček), v Třebíči (Pavel Pacal), Žďáru nad Sázavou (Martin Mrkos) nebo Telči (Roman Fabeš).

Ovšem zatím není vidět žádná snaha hnutí Starostové a Nezávislí o rychlé vyřešení politické krize v Jihlavě, přitom předseda zastupitelského klubu Fórum Jihlava Libor Kuchyňa je členem celokrajského vedení STANu na Vysočině.

Politicky rozhádaná Jihlava do jisté míry hnutí STAN do jisté míry vyhovuje: komplikuje cestu primátorky Karolíny Koubové a souputníka Libora Kuchyni do krajské politiky.

Primátorce Koubové se podařilo zmařit jednání mimořádného letního zastupitelstva svolaného k řešení personální situace ve vedení jihlavského Magistrátu. Mimořádné zastupitelstvo se nekonalo, nepodařilo se schválit ani program jednání, místo toho se uskutečnil neveřejný seminář. Ojedinělý to počin v místní politice.

A tak politická krize v Jihlavě čeká na zásah krajských a celostátních struktur Starostů a Nezávislých (STAN). které napomohou navrátit vyhrocenou situaci do normálu.

Primátorka Koubová i člen krajského vedení Starostů a Nezávislých Libor Kuchyňa (oba Fórum) potřebují radu a vedení někoho zkušenějšího. Ovšem zkušenějším krajským politikům zase naopak vyhovuje slabá a rozhádaná Jihlava u které se tím snižuje vliv na krajskou politiku.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna