Krize primátorky: Vedení města ztrácí důvěryhodnost

Kdo často radikálně mění svá prohlášení, rychle ztrácí důvěryhodnost svých voličů a příznivců. Nutnost ústupu z tvrdé linie právní bitvy o miliardový majetek výměnou právníků Jihlavy bylo zdůvodnění politicky neudržitelné. Navíc o nové vodárenské strategii nikdo nic nevěděl, byla to cesta do neznáma (více zde).

Náměstek Kalina rezignoval na svou funkci (rezignační dopis zde), lidovci se za svého předsedu postavili a odmítli jednat o personální výměně (usnesení zde).

Primátorka už první večer po koaličním jednání oznámila bez bližších podrobností splnění části požadavků KDU-ČSL. Ani to však lidovce neobměkčilo k obětování svého předsedy v rámci pokračování koalice. 0bjevilo se avízo na kompromitující materiály z radnice (více zde), které se skutečně objevily (více zde).

Avizované prohlášení se objevilo ještě dříve, než v něm byly opraveny překlepy a gramatické chyby. Verze na webu města už obsahuje opravy.

Místo očekávaného zklidnění situace a vyjednávání podmínek návratu předsedy KDU-ČSL Jihlava Jaromíra Kaliny do koalice se situace nečekaně vyhrotila.

Podle platné koaliční smlouvy se Fórum, ODS, koalice Žijeme Jihlavou! (TOP09,Piráti, Strana Zelených) zavázali “ zvolit a podporovat Mgr. Petra Laštovičku (ODS), Ing. Víta Zemana (Žijeme Jihlavou!) a Ing. Jaromíra Kalinu (KDU-ČSL) ve funkcích náměstků primátora statutárního města Jihlavy a Bc. Daniela Škarku (Fórum Jihlava) ve funkci uvolněného radního“.

Pokud koaliční smlouva platí a bude platit, pak na mimořádném zastupitelstvu (více zde) bude vyřešena jedna z aktuálních personálních otázek v podobě rezignace lídra KDU-ČSL Jaromíra Kaliny na funkci náměstka primátora.

Pokud nebude platit koaliční smlouva, pak primátorce budou chybět hlasy lidovců. A koalice se rázem stane menšinovou. Pokles důvěryhodnosti bude pokračovat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna