Krize v městské společnosti: Dohrají jihlavští fotbalisté sezónu ?

Fotbalový klub FC Vysočina je z obchodního hlediska městskou společností se zhruba patnácti procentním vlastnickým podílem města. Podle informací Občasníku už fotbalisté zahájili sbírku „na cokoliv“, první příspěvek poslal ředitel klubu Jan Staněk. Podle Staňkova vyjádření pro Jihlavské listy má klub finančně zabezpečenou polovinu sezóny.

Fanoušci klubu i přes veškerou snahu nedokáží fotbalistům zaplatit polovinu sezóny (více zde). Přispět je potřeba na všechno, tak si fanoušci budou moci dokonce vybrat i na co přispějí. Dříve nebo později bude muset ředitel klubu navštívit jihlavské zastupitele a informovat je o finančních problémech klubu.Možná se tak stane již na podzimním zastupitelstvu, pár dní před volbami.

O finanční sbírce fanoušků se radní města dozvěděli až z dotazů Občasníku: Co se ví o finančních problémech fotbalistů? Mluvčí klubu se tváří, jako kdyby finanční problémy byly cosi normálního. Schůzka se zastupitelem Miroslavem Tomancem má rázem nové vysvětlení (více zde).

Stavebnímu holdingu PSJ chybí miliarda korun (více zde), část firem je na prodej jako Alpine Bau (více zde). Jiné firmy se ocitly v úpadku (více zde). Firma PSJ usilovně pracuje na městské zakázce (více zde).

Dříve či později budou muset místní podpory definovat vztah města k profesionálním fotbalistům. Radní města jsou stálými VIP hosty na fotbalových utkáních. Kolik dá město peněz navíc na řešení finanční krize fotbalu? Budou politici zachraňovat fotbal? Nebo budou politici aktivní jenom do výše patnácti procentního vlastnického podílu?

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna