Krize v Počátkách: Rada města nesplnila usnesení Zastupitelstva. Rozpadne se?

fbPolitická krize ve vedení města Počátky kvůli situaci v místním kulturním zařízení pokračuje. Rada města Počátky nebyla schopná splnit usnesení Zastupitelstva města z desátého dubna o odvolání vedoucí kulturního zařízení z funkce.

Například zastupitel a radní města Počátky Štěpán Černoš (My občané Počátek) hlasoval jako radní proti splnění usnesení zastupitelstva.

„V radě jsme pak narazili na problém, že prostě nemáme člověka, který by to zatím vedl (nelze jmenovat nikoho bez jeho souhlasu). Toto byl pro mě důvod, proč jsem v radě hlasoval jinak, než v zastupitelstvu.  Nicméně: ze svého dvojího rozhodnutí hodlám vyvodit své osobní důsledky a k následujícímu zastupitelstvu (20. června) složím funkci radního,“ uvedl  radní Štěpán Černoš.

Rezignací radního Černoše poklesne počet členů rady pod minimální úroveň stanovenou zákonem. Přijde rozpad městské rady rok před komunálními volbami?

Zastupitelé za hnutí ANO setrvají ve stejném postoji: „Hnutí ANO bude nadále trvat na zrušení pověření vedoucí,“ prohlásil lídr hnutí v Počátkách  a krajský zastupitel Martin Kukla.

Mezi radními a zastupiteli města Počátky roste hluboká politická propast: Radní se zřejmě domnívají, že je zastupitelé nemohou úkolovat ve formě usnesení jako se tomu stalo v situaci kolem místní kultury.

Už několik měsíců není Rada města schopná zaujmout razantní a jasný postoj k neschválené reorganizaci v místním kulturním zařízení. Výpověď pro údajnou nadbytečnost se stala neplatnou, v kulturním zařízení naopak vedle propouštěné správcové nově pracuje i recepční.

Vedoucí kulturního zařízení najala k řešení sporu komerčního právníka. Právní služby pak platí městská kasa Počátek skrz rozpočet příspěvkové organizace.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna