Kterak jihlavští úředníci dopravu na Rantířovské zklidňovali

Byla to dlouhodobě očekávaná událost. Trápení šoférů při odbočení z Rantířovské ulice doleva na pelhřimovskou křižovatku mělo ukončit umístění semaforů. Začátkem června se objevilo i úřední rozhodnutí s kulatým razítkem Magistrátu. V pátek devátého června se měly na rantířovské křižovatce poprvé objevit semafory.

Doprava vypadala katastrofálně. Tvořily se dlouhé kolony vozidel. Místo zákazu předjíždění se na pelhřimovské výpadovce objevily značky s omezením maximální rychlosti na třicet kilometrů v hodině. To je zhruba rychlost cyklisty na jízdním kole.

Úřední oznámení jihlavského Magistrátu žádné omezení rychlosti na třicet kilometrů v hodině neobsahovalo.

Rozpor mezi skutečností a papírovým povolením brilantně vysvětlil mluvčí Magistrátu: šlo o zklidňování dopravy. Žádný záměr vytvářet dopravní kolony nebo trápení řidičů přikázanou pomalou jízdou! O zklidňování dopravy na příjezdu do Jihlavy od Pelhřimova si budou šoféři ještě dlouho povídat. Kolony aut stály až na kopec u Hosova.

Nejdůležitější je ale pochopení síly a moci jihlavského úředníka: dopravní značky se mohou po městě objevovat jakékoliv a kdekoliv. Bez ohledu na platné úřední rozhodnutí. Výmluva na zklidňování dopravy může být univerzální.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna