Kulatý stůl ukázal hluboké problémy pelhřimovského hokeje

Kulatý stůl všech zainteresovaných stran naznačil hloubku problémů pelhřimovského hokeje. Účastnili se ho zástupci koalice i opozice na pelhřimovské radnici a zástupci obou hokejových oddílů na pelhřimovském stadionu.
fb
„Vykopané příkopy mezi oběma oddíly  jsou příliš hluboké,“ prohlásil po jednání pelhřimovský zastupitel Pavel Hájek.

„Každý má svoji pravdu a vůli dohodnout se tam nevidím. Je otázka, jestli nějaký mediátor je dokáže přesvědčit, že každá dohoda je lepší než současný stav,“ řekl lidovecký zastupitel Hynek Poul.

Moderoval Kalina
U kulatého stolu o hokejových problémech se role moderátora zhostil náměstek jihlavského primátora a předseda vysočinské KDU-ČSL Jaromír Kalina. Původně byla na kulatý stůl plánovaný na pouhou hodinu, dohodou všech zúčastněných byl prodloužen o další hodinu. „Myslím,že pan Kalina zvládl roli mediátora bravurně,“ ocenil přínos moderátora pelhřimovský zastupitel Pavel Hájek.

Složitá cesta k dohodě
Od jednání u kulatého stolu stolu je ještě dlouhá cesta k dohodě. „Nezaregistroval jsem ani náznak cesty ke kompromisnímu řešení od žádného z oddílů“, řekl zastupitel Hynek Poul (KDU-ČSL).
Kulatého stolu se účastnili oba místostarosté Pelhřimova za občanské a sociální demokraty, chyběl starosta Kučera (ČSSD).

„Události kolem kulatého stolu ze včerejšího večera nekomentuji,“ prohlásil lidovecký místostarosta Pelhřimova Josef Koch (KDU-ČSL). Místostarosta Koch zodpovídá na pelhřimovské radnici za oblast kultury, pod kterou patří i sport.
„Nemělu bychom dělat arbitra mezi dvěma skupinam sportovců. Je to skutečně o tom, že musíme nastavit stejná pravidla pro všechny sportoviště a všechny sporty. I věci považované za drobnosti nebo marginálie je pottřeba mít přesně ošetřené, proto aby nevyvolávaly nejasnosti,“ dodal pelhřimovský zastupitel Hájek.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna