Kyberzločin ve Velkém Meziříčí: e-mail s hanopisem na zastupitele se tváří jako zpráva starosty města

Politický život Velkého Meziříčí vzrušil údajný email starosty Josefa Komínka s hanopisem na kolegy zastupitele. E-mail je ovšem podvržený, starosta Velkého Meziříčí Komínek odmítl jeho autorství. Podle informací Občasníku byl e-mail odeslán z veřejné poštovny na internetu zastupitelům města. E-mail starosty jako odesílatele vyťukal do formuláře poštovny zatím neznámý pachatel.

Obsahem hanopisu je posměšná básnička na zastupitele města, především z neformálního uskupení zvaného „pověstná třinácka“. Toto uskupení v minulosti sesadilo z pozic radních města příznivce starosty Radovana Necida (ODS) z uskupení „To pravé Meziříčí“.  Radovan Necid v reakci na obměnu Rady města posléze rezignoval.

hacker klavesnice

 

Podle informací Občasníku už snad byla i celá záležitost oznámena Policii ČR pro možné podezření z kyberšikany. Kdosi mohl zneužít dobré jméno starosty Velkého Meziříčí Josefa Komínka.

Samotný starosta Komínek nechtěl blíže celou událost komentovat, možná s ohledem na probíhající policejní vyšetřování. „Řeší Policie ČR. Podáno trestní oznámení,“ uvedl starosta Komínek na dotaz Občasníku.

Opoziční uskupení „To pravé Meziříčí“ se zatím nijak k celé záležitosti nevyjádřilo, ani se od celé akce nedistancovalo.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna