Kyperská firma navrhuje konkurs vědeckotechnického parku

Krajský soud v Brně posuzuje insolvenční návrh kyperské firmy na obecně prospěšnou společnost Energoklastr CTT Vysočina, která provozuje vědeckotechnický park v Jihlavě na Hruškových Dvorech a ve Velkém Meziříčí. Důvodem je zesplatnění pohledávky ve výši asi stotřicetimilionů korun. Obecně prospěšná společnost Energoklastr CTT Vysočina informovala o své platební neschopnosti a navrhla svou reorganizaci. Důvodem reorganizace je i udržitelnost dotace z Operačního programu Podnikání a inovace, vyhlášeném Ministerstvem průmyslu a obchodu. Za loňský rok měla firma Energoklastr CTT Vysočina obrat asi čtyři miliony korun.

Vyšetřování korupce

Firma Energoklastr CTT Vysočina nepovažuje stotřicetimilionovou pohledávku kyperské firmy v souladu se zákonem. Upozornila Krajský soud v Brně na policejní vyšetřování útvaru pro odhalování korupce. Zároveň žádá soud, aby průběh konkursu dozorovala policie pro možnoutrestnou činnost nejmenovaných osob. Energoklastr CTT Vysočina považuje konkursní návrh za šikanózní a domnívá se, že není v konkursu.

 

Budovy vědeckotechnického parku zdroj: tisková zpráva

 

Dokončená a vybavená stavba centra vědeckotechnického parku na Hruškových dvorech na okraji Jihlavy nabízí 600 m2 kancelářských a 1 780 m2 špičkově vybavených laboratorních ploch. Laboratorní prostory jsou vybaveny přístrojovým vybavením v hodnotě 145 mil Kč.

 

Slavnostní přestřižení pásky v červnu 2014, zdroj: tisková zpráva

Slavností pásku vědeckotechnického parku Vysočina přestřihoval náměstek hejtmana Libor Joukl nebo primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal se zástupcem Okresní hospodářské komory Jihlava Tomášem Prchalem.

 

 

Co číst dál?

Obhájce Foltýna: „Dozvěděli jsme se o utajené části spisu“

Kauza „sypače“: Obhajoba žádá zastavení stíhání politiků Joukla a Míky

Jihlava dostala destiprocentní korekci za diskriminaci „na kanálech“

Primátor Chloupek (ČSSD): Vodné a stočné nabízeli až o dvacetikorunu níže

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna