Laštovička (ODS): Lidsky nedokážu pochopit přestup náměstka Výborného z ODS do ČSSD

Kandidáti občanských demokratů pro místní volby v Jihlavě jsou odborníci na celou řadu problémů, které trápí město Jihlavu. „Myslím, že personální krize v naší straně opravdu nehrozí,“ uvedl lídr ODS Petr Laštovička. V řadách ODS působí celá řada zkušených politiků: Vymazal, Beke, Schrek, Veselá, Huňáček…

Velkou neznámou je složení příští koalice na jihlavské radnici. Mezi občanskými a křesťanskými demokraty panuje určitý nesoulad a znatelné napětí. Pro část ODS je těžko představitelná koaliční spolupráce s lídrem KDU-ČSL a současným náměstkem primátora Jaromírem Kalinou.

Petr Laštovička

„Přestože na celostátní úrovni je KDU relativně přirozený koaliční partner, tak na té komunální je nám, i s ohledem na události před dvěma lety, KDU celkem vzdálená. Ale s panem Kalinou jsem se ještě nesetkal a není slušné začínat jednání o možném koaličním potenciálu vzkazem přes média,“ uvedl lídr Laštovička.

Nejasný je především vztah ODS k bývalému primátorovi Vratislavu Výbornému, který ze služeb ODS „přeběhl“ k ČSSD.V polovině funkčního období odešla ODS z vedení jihlavské radnice do opozice.

„Vnímám to tak, že za snahou zbavit se ODS před dvěma lety stáli hlavně pánové Kalina a Výborný. Ani s jedním jsem o jejich averzi k ODS nejednal. Ale jsem otevřený k vyjednávání s každým, kromě komunistů. Co se týče bývalého významného člena ODS pana náměstka Výborného, tak ten je pro mě velkou záhadou. Lidsky nedokážu pochopit, jak je možné, že muž ve zralém věku změní svou politickou orientaci o 180°. To, přiznávám, může vést v budoucnosti k tomu, že nedokážeme pochopit jeden druhého,“ připustil Laštovička.

Pro ODS  nelehká role výběru mezi bývalými koaličními partnery ČSSD a KDU-ČSL nebo hnutím ANO. Především mezi současným radním Danielem Mayerem (ANO) a lídrem ODS Laštovičkou je patrná až osobní antipatie, pokud přijde řeč na řešení problémů města.

“ Neznám kandidátku ani volební program hnutí ANO. Ale i s ANO se v budoucnu chystáme jednat. S panem Mayerem rozhodně nemáme osobní spory a já bych ani nedovolil, aby nějaké vznikly. Nicméně postoj, který pan Mayer zaujímá k oponentním názorům je pro mne absolutně neakceptovatelný,“ uvedl Laštovička.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna