Laštovička (ODS): Souběh manažerských a politických funkcí vedení města šetří městu peníze

Souběh politických a manažerských funkcí při řízení městských městských společností přináší městu značné úspory. Myslí si Petr Laštovička,  lídr občanských demokratů a kandidát na primátora města Jihlavy.

„Když si vezmu manažerský plat v čistém čtyřicet tisíc, pak v hrubém je to přes šedesát tisíc. Za kalendářní rok s odměnami navíc něco kolem milionu korun. Kdyby se od současné praxe upustilo a v predstavenstvech městských společností seděli „nezávislí“ manažeři, mohli bychom zvýšené náklady na jejich provoz počítat v jednotkách desítek milionů za funkční období zastupitelstva.“ uvažoval Laštovička.

Souběh funkcí náměstka primátora v kombinaci s funkcí předsedy představenstva je předmětem diskusí především v souvislosti s městskou společností Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Předsedou představenstva JVAKu je náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

„V tomto případě mi to nepřijde jako střet zájmů, ale jako značná úspora finančních prostředků města,“ uvedl Laštovička (ODS).

Politici v uvolněných funkcích vedení města totiž mohou vykonávat manažerské funkce výhradně zdarma. Vyplácení odměn zakazuje zákon o střetu zájmů.

Mezi městem Jihlava a dceřinnou společností Jihlavské vodovody a kanalizace se schyluje ke kompetenčnímu sporu o proplacení faktur za služby poskytnuté společností JVAK. Městští úředníci odmítají proplatit faktury vystavené společností JVAK s tím, že šlo o služby zahrnuté do paušální platby města pro společnost JVAK.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna