Léčba Občasníkem: Tomancova prověrka zásady koaliční transparentnosti

Zastupitel Miroslav Tomanec zaslal radním města žádost o snížení nájmu v prostorách Radniční restaurace. V Radniční restauraci podniká firma Fabes, jejím jednatelem je právě zastupitel Tomanec. Prostory Radniční restaurace jsou považovány za lukrativní prostory jihlavské radnice vhodné pro podnikání. Milion korun ročního nájemného žádá zastupitel Tomanec snížit na částku 780 tisíc korun.

Na radnici se totiž změnily vztahy. Podnájemce prodejny Farmářka už nechce platit nájemné podnikateli Tomancovi, ale přímo do pokladny města. Lze se jen domnívat a spekulovat, čím se pokazily obchodní vztahy mezi Tomancovou firmou Fabes a prodejnou Farmářka. Nejpravděpodobněji mohlo jít o výši nájemného prodejny Farmářka. Pak by měla logiku přímá nájemní smlouva Farmářky s městem Jihlavou jako majitelem objektu.

Podnikatel Miroslav Tomanec má v ruce „černého Petra“: chybí mu příjem za nájemné od podnájemce.

Jihlavské radní čeká řešení nájemních vztahů v prostorách radnice. Žádost o snížení nájmu už je na radnici. Celý problém s placením nájemného ovšem místo politiků může elegantně vyřešit trh. Stačí vyhlásit veřejnou soutěž na pronájem prostor Radniční restaurace nejvyšší nabídce. Vítězem může být kdokoliv, klidně současný nájemce s nabídkou 780 tisíc korun.

Veřejná soutěž o pronájem podnikatelských prostor jihlavské radnice bude rozhodně transparentnější, než veškerá politická jednání o slevách z nájmu. Veřejná soutěž totiž ocení hodnotu podnikatelských prostor rozhodně přesněji, než veškeré úpravy současných vztahů.

Radní města tak budou svým jednáním o Radniční restauraci prakticky demonstrovat uplatnění zásad transparentnosti a péče řádného hospodáře při vyjednávání o slevách na žádost jednoho z koaličních zastupitelů města.

Zastupitel Tomanec tak vystavil koalici na jihlavské radnici zkoušce soudržnosti a transparentnosti při vyjednáváních o úpravě majetkových poměrů v lukrativních podnikatelských prostorách jihlavské radnice.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna