Leden 2015: Vodárenská jednání bez posunu k výsledku?

 MIROSLAV MAREŠ

Jednání o vydání miliardového vodárenského majetku mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko a statutárním městem Jihlavou se nepohnula viditelně z místa. A to i přes několik schůzek mezi předsedou SVAK Jihlavsko Romanem Fabešem a jihlavským primátorem Rudolfem Chloupkem. Hledá se způsob politického provedení vydání vodárenského majetku, který by v budoucnu nemohl být napaden případným trestním oznámením.

Chystá se administrativa

Od politiků už dorazilo i zadání směrem k právníkům: „Aktualizují se informace o majetku,“ sdělil právník SVAKu Petr Šurka. Pro vydání majetku musí být každá část vydávaného majetku katalogizována a zapsána ve smlouvě o majetkoprávním vypořádání.

Bez prognózy

Další směr vývoje vodárenských sporů si netroufnou v lednu 2015 odhadnout ani politici, ani právníci. Konání právníků značně záleží na politickém zadání. A to buď společného zadání, které by vzešlo ze společných schůzek nebo jednání u kulatého stolu nebo sólo zadání právníkům vlastní strany. Jak telčský Roman Fabeš, tak jihlavský Rudolf Chloupek jsou původní profesí učitelé. Právě ze společné učitelské profese pak klíčí určitá sebedůvěra obou stran ve společnou dohodu.

Únorové zastupitelstvo

Určitým zlomovým momentem by mohlo být únorové jihlavské zastupitelstvo. Bude se konat jen zhruba týden po konání lednové valné hromady Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Valná hromada SVAK Jihlavsko má na programu pouze informaci o průběhu jednání. Právě únorové jihlavské zastupitelstvo by mohlo odsouhlasit novou právní ofenzivu města směrem k získání a provozování vodárenského majetku Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna