Lékařská válka o ordinace na městské poliklinice Bystřice nad Pernštejnem pokračuje

Na městské poliklinice v Bystřici nad Pernštejnem pokračuje válka lékařů o ordinace. Radní města Bystřice se usnesli vyžádat si stanovisko České lékařské komory. Jenže lékařskou komoru o stanovisko zatím nikdo zřejmě nepožádal. Jak místní lékařská komora ve Žďáru nad Sázavou, tak centrála v Praze udiveně reagovali na dotaz Občasníku, zda-li poslali své vyjádření do Bystřice nad Pernštejnem.

stetoskop lékař

„Žádná oficiální žádost z Bystřice nad Pernštejnem nepřišla ani na e-mail lékařské komory nebo na můj osobní e-mail. Mohli to ale poslat přímo na osobní email předsedy komory, kam nemám přístup,“ řekla Občasníku tajemnice lékařské komory Jitka Šaclová.

Vyjádření okresního předsedy České lékařské komory Žďár nad Sázavou Pavla Jenerála se nepodařilo získat z důvodu dlouhodobého pobytu v zahraničí.

Podle tajemnice Šaclové by vedení lékařské komory mohlo projednávat své stanovisko na pravidelném zasedání v červnu. Pokud se nesejde mimořádně už dříve.

Na městské poliklinice ve Žďáru nad Sázavou si chtěl pronajmout ordinaci nový lékař s platnou akreditací vystavenou Krajem Vysočina i smlouvami se zdravotními pojišťovnami. Dozorčí rada poliklinika ale překročila své kompetence a vyslovila nesouhlas s pronájmem ordinace. Odůvodnila to zástupným důvodem s poukazem na nařízení GDPR z Evropské unie (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna