Lékařský prezident Kubek: Trpělivost lékařů není nekonečná!

Nemocnice v Novém Městě na Moravě už oznámila omezení ambulantního provozu nemocnice. Zcela uzavřena bude ambulance bolesti, omezený provoz bude na ambulancích oddělení interny, dětského a gynekologicko-porodnického oddělení. Stalo se tak v reakci na výpovědi smluvních vztahů lékařského personálu na ambulancích nemocnice. Protest novoměstských lékařů je ostře sledován i na celostátní úrovni.

„Nejsem schopen odhadnout, jestli se z jiskry v novoměstské nemocnici se stane požár v celém kraji Vysočina nebo celém státě,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Situace v novoměstské nemocnici kazí vysočinským politikům rodinnou pohodu vánočních svátků. Řešení se hledá složitě, možnosti krajských politiků nejsou téměř žádné. Čerstvě schválený rozpočet Kraje Vysočina nepočítá s miliony korun navíc vyžadované zdravotnickým personálem.

Lékaři nemocnice Nové Město na Moravě upozorňují v tiskové zprávě (více zde) na plíživě postupující personální devastaci této nemocnice a na přetíženost pracujících lékařů a jejich zhoršující se pracovní podmínky, což vše ve svých konečných důsledcích ohrožuje zdraví a bezpečnost pacientů I zdraví samotných lékařů.

Kraj Vysočina kontroval varováním na ohrožení investic do záměrů modernizace novoměstské nemocnice v letech 2017 a 2018 (více zde).

„Lékaři se nedomáhají ničeho jiného než dodržování zákonů. Jejich trpělivost s obcházením zákonů není nekonečná,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna