Levný dodavatel sečení trávy ve Žďáru nad Sázavou skončil. Nestíhal?

trávaRadnice ve Žďáru nad Sázavou vypověděla smlouvu levnému dodavateli sečení trávy na veřejných pozemcích. I letos se opakovaly problémy z loňského roku, kdy dodavatel neměl zajištěnou potřebnou kapacitu ke které se smluvně zavázal. Veřejná zeleň je ve městě na rozloze více než stovky hektarů.

Před vyhlášením veřejné zakázky na sečení trávy se o místní zeleň starala místní žďárská firma. Na sečení trávy bylo nasazeno až několik desítek místních lidí, kterým zakázka na sečení trávy dávala práci.  Levný dodavatel nasadil na sečení trávy jen zhruba čtyři zaměstnance.

Vyhlášení veřejné zakázky na sečení trávy bylo jedním z prvních kroků nového vedení radnice vzešlého z minulých místních voleb. Místo očekávaných milionových úspor ale přišly problémy. Levný smluvní partner žďárské radnice sekl trávu i když krátce před tím přišel první sníh (více zde).

Už na konci února se na radnici sešlo vedení města s vysoutěženým levným dodavatelem.Letošní sečení veřejné zeleně začalo v polovině dubna. Na přelomu května a černa dostal levný dodavatel sečení trávy hned několik písemných výtek zjištěných vad a nedodělků. Žďárská radnice svého smluvního partnera upozornila na hrubé porušení smlouvy. Levný dodavatel v terénu neměl dostatečnou kapacitu pro plnění sečí dle smlouvy, zadávacích podmínek příslušné nadlimitní veřejné zakázky. V červnu se obě strany domluvily na ukončení spolupráce na konci letošního roku.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna