Lidovci potvrdili předsedou Kalinu, chtějí do krajské vlády Vysočiny

Lidovci si na krajské konferenci zvolili staronovým předsedou náměstka jihlavského primátora Jaromíra Kalinu. „Jaromír Kalina dokázal stranu rozhýbat, čekám, že v tom bude pokračovat,“ řekl Jan Matějů z pelhřimovské organizace KDU-ČSL.

Místopředsedy vysočinských lidovců pak byli zvoleni předsedové okresních organizací Petr Piáček (KDU-ČSL Jihlavsko), Čeněk Jůzl (KDU-ČSL Havlíčkobrodsko), Jaromír Hrubý (KDU-ČSL Třebíčsko), Miroslav Houška (KDU-ČSL Pelhřimovsko) a Radek Pátek (KDU-ČSL Žďársko).

Jaromír Kalina

Od Jaromíra Kaliny očekávám pokračování v stmelování krajské organizace, kladení důrazu na stejnoměrné zapojení všech pěti okresů do rozhodování krajské organizace s přihlédnutím ke stavu členské základny v jednotlivých okresech. V následujícím volebním období je prioritní příprava krajských voleb a hledání nových mladších tváří které budou ochotni nejen pracovat v barvách KDU-ČSL, ale i vstoupit do strany,“ prohlásil předseda třebíčských lidovců Miroslav Krupica.

„Jaromír Kalina během tohoto víkendu obhájil svojí pozici krajského předsedy a gratuluji především nám všem v KDU-ČSL za to, že máme takového předsedu. Ti co před dvěma roky váhali dát mu svůj hlas na krajské konferenci dnes již tak učinili  bez váhaní a má mnohem silnější pozici v kraji. Od Jaromíra očekávám, že zůstane takový jaký je a že jeho kvality poznají nejen jeho blízcí, ale i občané Jihlavy,“ dodal Petr Piáček (KDU-ČSL Jihlavsko)

V regionální politice na Vysočině už lidovci myslí na krajské volby v příštím roce. Podle delegátů krajského sněmu se mluvilo o ambicích být po koaličních volbách jedním z koaličních partnerů příští krajské vlády Vysočiny.

Vyjádření staronového předsedy KDU-ČSL Vysočina zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna