Lidový milicionář Pavlík (ANO) dál vládne Vysočině s upraveným životopisem

PavlíkLídr hnutí ANO na Vysočině Josef Pavlík předložil veřejnosti retušovaný životopis. Zmizely z něj zmínky o členství v Komunistické straně Československa i obětavé službě v Lidových miliciích. Lidové milice byly ozbrojenou složkou Komunistické strany Československa a její existence nebyla upravena žádným zákonem.

Hnutí ANO vyrábělo lídrovi Pavlíkovi image úspěšného hokejisty B-týmu Dukly Jihlava. S hokejkou v ruce se objevil Pavlík i na propagačních materiálech hnutí ANO. Členství v Komunistické straně Československa lídr Pavlík neuvedl ani na předvolebních besedách.  „Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců,“ sdělil Pavlík Havlíčkobrodskému deníku.

„Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců,“ sdělil Pavlík Havlíčkobrodskému deníku.

Členská legitimace Josefa Pavlíka byla vystavena 23.11.1987 a má pořadové číslo 01850056. Legitimaci vystavila základní organizace KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod (více zde). V členské přihlášce do KSČ je i informace o vstupu komunisty Pavlíka do Lidových milicí. Členem KSČ byl Pavlík několik let, dokonce mu členství v KSČ pomohlo v kariéře. KSČ prosazovala, aby funkce na ekonomickém úseku místo nestraníků zastávali komunisté.

Hlavní otazníky ale vznikají kolem Pavlíkova působení jako sekretáře a kancléře Nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké. Jako vysoce postavený státní úředník na Nejvyšším státním zastupitelství musel mít Pavlík bezpečnostní prověrku i negativní lustrační osvědčení.

Pro negativní lustrační osvědčení je nutné i čestné prohlášení o tom, že uchazeč nebyl příslušníkem Lidových milicí před listopadem 1989. V případě Josefa Pavlíka je k dispozici celá řada dokumentů, která mapuje vstup do Lidových milicí jako stranický úkol pro komunistu Pavlíka i zařazení mezi kádrové rezervy na velitelské funkce v lednu 1989.

Všechny tyto dokumenty neumí lídr hnutí ANO Josef Pavlík nijak vysvětlit, naopak zažaloval server Občasník za zveřejnění těchto dokumentů. Soud jeho žalobu v plném rozsahu zamítl.

Krajští zastupitelé KDU-ČSL Vysočina navrhli hlasování o důvěře v náměstka hejtmana, koaliční zastupitelé ČSSD, ODS a Starostů podrželi milicionáře Pavlíka a odmítli připustit hlasování o důvěře v lidového milicionáře. Přesně v duchu koaliční smlouvy mezi ČSSD,ODS, Starosty a hnutím ANO.

Hlasování o důvěře v lidového milicionáře na návrh opozice se tak odkládá na únor 2018.

Případ lidového milicionáře Pavlíka je ukázkou schopností vyrobit politika produkt politického marketingu s retušovaným životopisem. Po podpisu koaliční smlouvy už politickým stranám nevadí zatajené informace ze životopisu jednoho z lídrů. Politik se zatajenou minulostí v represivní složce komunistického totalitního režimu může v klidu dál vládnout kraji Vysočina.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů