Lídr ODS Tecl odmítl vstup ODS do vlády s hnutím ANO

Vysočinská ODS spolupracuje s hnutím ANO v Radě kraje Vysočina. Krajská spolupráce se opírá i o hlas lídra ODS Jana Tecla, který nyní odmítl vládnout s hnutím ANO. Občanští demokraté na Vysočině ale otevřeně podporují ve funkci náměstka hejtmana lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka, který zatajil členství v KSČ a neumí vysvětlit své povýšení v Lidových milicích.

Lidové milice byly ozbrojenou složkou politické strany, které nemají v demokratickém státě místo.V osmdesátých letech KSČ využívala Lidové milice k zastrašování opozice. V polovině osmdesátých let vstoupil do Lidových milicí i Josef Pavlík.

V lednu 1989 byl Josef Pavlík povýšen z řadového milicionáře na velitele družstva.  Na podzim 1989 byly Lidové milice připravené zasáhnout na pokyn komunistů proti demonstrantům, rozpuštěny byly v prosinci 1989.

I přes permanentní kritiku ze strany hnutí ANO vstoupila ODS na Vysočině do společné koaliční vlády s hnutím ANO.  V pozici krajských zastupitelů podporují lidového milicionáře Pavlíka z hnutí ANO vedle havlíčkobrodského starosty Jana Tecla například poslankyně Jana Fischerová jako radní kraje Vysočina nebo místopředseda ODS a senátor Miloš Vystrčil.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna