Lídrem vysočinské kandidátky ODS má být ex-primátor Vymazal

Mimořádný sněm ODS Velké Meziříčí jednal mimo jiné i o přípravě parlamentních voleb. Po úniku interního dokumentu o politické krizi velkomeziříčské ODS  (více zde) se zvýšila opatření proti úniku informací na Občasník.eu.

VymazalStaronový předseda Radovan Necid informoval členy ODS Velké Meziříčí o zájmu jihlavského ex-primátora Jaroslava Vymazala o pozici lídra vysočinské kandidátky ODS.  „Je potěšitelné, že o tom velkomeziříčská ODS jednala a já to nevylučuji,“ řekl Občasníku Jaroslav Vymazal. Jde o první oficiální informaci o možné kandidatuře Jaroslava Vymazala do parlamentu.

Informace o Vymazalově kandidatuře a zákulisním jednání o podpoře s mimojihlavskými stranickými organizacemi je pro část ODS nová informace.

„Nic bližšího mi o tom není známo. Předpokládám, že lídra kandidátky budeme vybírat na základě nominací z jednotlivých mateřských místních, resp. oblastních sdruženích v primárních volbách, tedy jako obvykle. O kandidátech za Jihlavsko budeme teprve jednat na našich místních a oblastních zasedáních v průběhu příštích týdnů,“ uvedl oblastní předseda ODS na Jihlavsku Zdeněk Geist.

Po podzimním odvolání z pozice náměstka pro dopravu  se Vymazal vrátil k profesi učitele a působí na jihlavské stavební průmyslovce. Dál působí v jihlavském zastupitelstvu jako řadový zastupitel.

Podle informací členů ODS se o podpoře Vymazalovy kandidatury na post lídra kandidátky jednalo i na sněmu ODS Telč, kde působí krajský předseda Miloš Vystrčil.

Stanoviska a vyjádření představitelů ODS zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna