Lisová (V. Jeníkov): Při sněhové kalamitě jsem nepotkala jediné policejní auto!

Nesjízdnou dálnici při sněhové kalamitě okamžitě poznají obyvatelé obcí podél dálnice. Jako například ve Větrném Jeníkově, který leží na polovině cesty mezi Humpolcem a Jihlavou.

„Od úterního poledne jsme všichni věděli, že veškerá doprava z dálnice pojede přes Jeníkov. Jako ostatně vždy, když se na D1 něco přihodí. Očekávala bych, že budou v tomto úseku sypače jezdit tam a zpět. Je to totiž jediné řešení, jak tento úsek udržet provozuschopný. Stačí totiž jeden „seknutý“ kamion a celý úsek kolabuje,“ postěžovala si starostka Větrného Jeníkova Martina Lisová.

Na objízdných trasách ale kamiony často  uvízly v prvním kopci. Nesjízdná dálnice při sněhové kalamitě totiž znamená i nesjízdné silnice kolem Větrného Jeníkova. O bloudících kamionech podél dálnice D1 čtěte více zde

Nesjízdných silnic v okolí Větrného Jeníkova si povšimla starostka Lisová na vlastní oči.  Kamiony  blokovaly všechny místní komunikace v okolí městyse. Místní komunikace byly sjízdné jen s maximální opatrnosti pro vozy se zimní výbavou.

„Za celou dobu, co jsem sama projížděla úsek tam a zpět, jsem nepotkala jediné policejní auto. Sypače jsem potkala v úseku, o kterém vědí jen místní,“ dodala starostka Lisová.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna