Luka nad Jihlavou: O vodárenskou spolupráci má zájem Jihlava i SVAK

MIROSLAV MAREŠ

Po odchodu mikroregionu Loucko ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jednotlivé obce jednaly o vydání vodárenského majetku samostatně a nezávisle. To by se mohlo do budoucna změnit. „S Jihlavou nás spojuje společný zájem – získat a provozovat obecní vodárenský majetek,“ prohlásil starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl. Podobně uvažují o spolupráci s Jihlavou i okolní obce, které jsou s Lukama nad Jihlavou spojeny vodovodem z lokality Rytířsko.  Jednání o vodárenské spolupráci při získávání majetku ze SVAKu by měla začít v nejbližších dnech.

„Polná i Dobronín se nechaly SVAKem připravit o místní vodárenské zdroje, ale to už je jejjch věc,“ vzkázal loucký starosta. V minulosti jednala loucká radnice s Polnou i Dobronínem o společném postupu v rámci SVAKu.

Jednat chce i SVAK

Vyjednávat s louckým starostou chce i SVAK Jihlavsko. „Schválili návrh dohody o kterém věděli, že jej nepřijmeme. A chtějí o něm jednat,“ prozradil loucký starosta Wölfl. Na písemné podněty z Luk nad Jihlavou vedení SVAKu nereagovalo. Sotva ale „prosákla“ do politického prostředí informace o kontaktech Luk nad Jihlavou a Jihlavy probudil se i vodárenský svazek. „Zvou mě na osobní jednání,“ stručně sdělil loucký starosta.

Žaloby v přípravě

Městys Luka nad Jihlavou dolaďuje přípravu žalob a podání na SVAK Jihlavsko pro nevydání vodárenského majetku. Další právní kroky ale zamýšlí Luka nad Jihlavou zkoordinovat s právním postupem Jihlavy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna