Luka nad Jihlavou si stěžují na odložení policejní vyšetřování vodovodu a kanalizace

Luka nad Jihlavou vyčíslily škodu z neoprávněného provozování vodovodů a kanalizací na částku přes třináct a půl milionu korun. Škoda měla městysu Luka nad Jihlavou vzniknout neoprávněným užíváním cizí věci, v tomto případě vodovodů a kanalizace v obci. Staré povolení Vodárenské a.s. zrušil krajský úřad, nové ale nevystavil.

justice soud

Městys Luka nad Jihlavou se cítí být poškozený jednáním Vodárenské a.s. i Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK), kdy nejpozději od 1.1. 2015 provozuje vodárenská splečnost majetek Luk nad Jihlavou protiprávně. Do poloviny roku 2017 tak měla škoda na majetku Luk nad Jihlavou dosáhnout částky přes třináct a půl milionu korun.

SVAK Jihlavsko i Vodárenská a.s. nadále nakládají s majetkem Luk nad Jihlavou i přes to,  že Luka nad Jihlavou ukončily členství ve SVAK Jihlavsku ke konci roku 2014. Úřední postup SVAK Jihlavsko nadále brání řádnému užívání vodárenského majetku Luk nad Jihlavou i po ukončení členství ve SVAK Jihlavsko.

SVAK Jihlavsko se podle Luk nad Jihlavou snaží co nejvíce opotřebit majetek Luk nad Jihlavou a finanční příjmy z provozování majetku městyse využít ve svůj prospěch.

Od roku 2015 vedou Luka nad Jihlavou soudní spory se SVAK Jihlavsko o vydání vodárenského majetku. Tyto spory trvají už déle než tři roky, podle názoru Luk nad Jihlavou nelze souhlasit se závěry policejního orgánu, že tento případ lze efektivně řešit jinými prostředky než užitím trestního práva.

Luka nad Jihlavou se domáhají účinného policejního vyšetřování postupu SVAK Jihlavsko. Podle vyjádření okresního státního zástupce Kamila Špeldy nebylo dosud rozhodnuto o stížnosti Luk nad Jihlavou.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna