Luka nad Jihlavou umístí sídlo vlastní vodárenské firmy na pozemek SVAKu

SVAK JihlavskoMěstys Luka nad Jihlavou založil vlastní vodárenskou společnost VODOVODY A KANALIZACE Loucko. Vodárenská společnost má v úmyslu sídlit v areálu čističky odpadních vod Luka nad Jihlavou, která je dosud ve správě Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. „Sídlo vodárenské firmy máme na listu vlastnictví v katastru nemovitostí, SVAK nám musí umožnit vstup,“ domnívá se starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.

Citlivý moment může nastat například už v okamžiku, kdy budou chtít Luka nad Jihlavou umístit ceduli s označením sídla firmy na zeď budovy. A dál ve způsobu užívání budovy jako kanceláře a přístupu do kanceláří.

„Dokud je majetek ve vlastnictví SVAKu, tak ho mohou Luka využívat jen po dohodě se SVAK Jihlavsko,“ podotkl právník SVAKu Petr Šurka.

V Lukách nad Jihlavou je vodárenská situace o něco lepší než v Jihlavě, jde řádově o menší peníze. Zatím nejsou vyřešeny majetkoprávní vztahy mezi Lukama nad Jihlavou a SVAK Jihlavsko po odchodu Luk ze SVAKu. I tady to mezi městysem a SVAKem jiskří při jednání o vydání vodárenského majetku do správy obce.

„SVAK zatím nikdo neoslovil s konkrétní žádostí o umístění sídla místní firmy, budeme to řešit v okamžiku, kdy žádost přijde,“ dodal právník Šurka.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna