Magistrát připravuje jarní likvidaci škůdců

Nejméně jednou ročně zajišťuje jihlavský magistrát preventivní zásah proti rozmnožování hlodavců. Deratizace se provádí v kanalizačních sítích, školských zařízeních, stravovacích provozech, skladech, obytných domech i na volných prostranstvích.

Podle informací Občasníku se letošní deratizace města bude týkat téměř sedmi desítek budov ve vlastnictví města, sedmi desítek bytových domů, pětapadesáti ploch vnitrobloků a téměř dvaceti kilometrů kanalizace.

Veřejnost může zdárné očistě města od škůdců napomoci také udržováním pořádku u popelnic a kontejnerů, čímž hlodavci přijdou o snadný a vydatný zdroj obživy.

Například populaci potkanů je důležité stále držet zkrátka, má totiž mimořádné reprodukční schopnosti. Samice je březí tři týdny, může přivést na svět až 10 mláďat, tříměsíční jedinec je schopen dalšího rozmnožování. Odhaduje se, že v ideálních podmínkách se může pár potkanů za rok rozmnožit na osm set jedinců. Potkan jen nebezpečný jednak poškozováním majetku, ale také přenosem infekčních nemocí.

Pokud by na návnadu, například ve sklepě nebo ve skladu, náhodou narazil člověk, neměl by se jí dotýkat, pro kočky nebo psy není atraktivní, nevoní a nechutná jim, mimo jiné bývá smísena například s obilím.

Ročně za celoplošný zásah na pozemcích a v objektech města zaplatí radnice 250 tisíc korun. Jednotlivci a firmy hradí deratizaci sami.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna