Magistrát si přivlastnil Telečskou ulici, patří ale Kraji Vysočina

Statutární město Jihlava si přivlastnilo Telečskou ulici, ačkoliv patří Kraji Vysočina. Stalo se tak v souvislosti s informací o poruše kanalizace na nově zrekonstruované silnici na Telečské ulici.

Pracovníci Vodárenské akciové společnosti, která vodohospodářskou infrastrukturu v této lokalitě spravuje, v současné
době zajišťují opravu. Telečská ulice bude kvůli závadě uzavřena
přibližně dva dny.

„Stalo se přesně to, co se očekávalo. Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko v minulém roce nutnou opravu silnice bojkotoval a ignoroval
všechny snahy města i kraje se domluvit na celé opravě komunikace i vodárenské sítě pod ní,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast dopravy
Petr Laštovička.

Oprava více než dvou kilometrů silnice v okrajové části Jihlavy trvala
zhruba půl roku a stála necelých čtyřicet milionů korun. Stavbu
zajistila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a statutární město
Jihlava si po údajně převzalo komunikaci do své správy, jak tvrdí mluvčí Magistrátu Aneta Hrdličková.

„Ulice Telečská je v majetku Kraje Vysočina,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Situace na Telečské ulici názorně demonstruje složitost vlastnických vztahů v jihlavském vodárenství: Vodovod vlastní Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, Statutární město Jihlava se několik let domáhá jeho vydání v rámci majetkoprávního vypořádání po odchodu ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Vodovod provozuje dceřinná společnost Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko – Vodárenská a.s., které občané Jihlavy řádně platí vodné. Vodárenská a.s. ale neposkytuje jihlavskému Magistrátu potřebnou součinnost při opravě vodárenské infrastruktury na území města.

Pro hladký průběh rekonstrukce vodárenské infrastruktury na Telečské ulici byla potřeba dohoda Vodárenské a.s., Magistrátu a Kraje Vysočina. K tomu ale nedošlo, proto byla pouze provedena oprava vozovky bez výměny vodovodu.

Lze očekávat příkaz primátorky Jihlavy Karolíny Koubové nebo prvního náměstka Petra Laštovičky k uvedení informace na pravou míru.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna