Magistrát učí obyvatele Jihlavy správně parkovat, petici zamítl

autaObyvatelé ulice Stavbařů odeslali začátkem září petici na jihlavský Magistrát s cílem odstranit nově instalovanou značku zákazu stání po celé ulici. Místní občané musí parkovat vozidla buď na svých pozemcích nebo na parkovišti pod bývalým hotelem Jihlava, který je vzdálen zhruba sto metrů.

„Nechápeme smysl umístění dopravní značky zákazu stání, neboť průjezd vozidel záchranné služby včetně vozidel Statutárního města Jihlavy nebyl do současné doby nijak omezen,“ píší místní obyvatelé v petici na radnici.

Petice obyvatel z ulice Stavbařů byla projednána novým vedením města v čele s primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum Jihlava). Ovšem nové vedení města se zatím k petici občanů nijak nevyjádřilo. Na tiskových konferencích byla nejdříve ohlášena kontrola novinářských průkazů (více zde), později kontrolu zmírnilo (více zde) a pak zcela zrušilo (více zde). Nová koalice přitom oznámila otevřenost radnice jako svou první prioritu (více zde).

Podle vyjádření odboru dopravy jihlavského Magistrátu „má každý dům v ulici garáž a dále pak možnost odstavit až dvě vozidla na svém pozemku“. Informace o nové dopravní úpravě byla řádně vyvěšena na úřední desce města, žádný místní občan se k ní nevyjádřil. Protesty v podobě petice se objevily až po instalaci dopravní značky zákaz stání v ulici Stavbařů.

Vyjádření tiskového města Jihlavy případně náměstka pro dopravu Petra Laštovičky doplníme, pokud se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna