Magistrát žádá omluvu po TV Prima a hrozí soudním sporem

Ve Velkých zprávách na TV Prima byla dne 24. ledna 2019 odvysílána reportáž o zpronevěře peněz úřednicí Magistrátu města Jihlavy (více zde).

Na vyšetřování zpronevěry upozornil jako první server Občasník, jihlavská radnice ponechala dotazy bez odpovědi (více zde). Na případ defraudace nasadil Občasník zvláštní léčebnou proceduru (více zde).

Komentář reportéra Velkých zpráv TV Prima podle jihlavské radnice doprovodily záběry, které jasně ukazovaly na jinou úřednici, která se takového činu nedopustila. Magistrát nyní požaduje po TV Prima veřejnou omluvu ve stejném vysílacím čase, kdy byla zveřejněna zavádějící reportáž.

Poškozenou je Miroslava Jarošová z právního oddělení kanceláře primátora, která na jihlavském magistrátu pracuje již přes třicet let a její agenda se netýká činnosti na pokladně.

„Toto je jasný příklad toho, kdy špatný přístup médií poškozuje pověst novinářské profese jako celku. Je mi velice líto, že TV Prima nepřistoupila k tak citlivému tématu opatrněji,“ vyjádřila primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Zavádějící záběr na paní Jarošovou byl pouze ilustrační. TV Prima jej získala při natáčení reportáže, která se týkala zneužití zákona č. 106/199 Sb. o svobodném přístupu k informacím, jehož vyřizování má poškozená úřednice v gesci.

„V případě, že se TV Prima rozhodne ve Velkých zprávách omluvu neodvysílat, jsme připraveni jít do soudního sporu,“ sdělil tajemním úřadu Evžen Zámek.

AKTUALIZOVÁNO: Vyjádření TV PRIMA přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna