Malý hokejista „bez registračky“ je stále s týmem

MIROSLAV MAREŠ

Desetiletý hokejista bez registračního průkazu může být stále se svým týmem, který je vlastně hokejovou třídou na Základní škole s rozšířenou sportovní výukou. Otvírá a zavírá dveře střídačky při utkáních svého týmu. Vykonává stejnou funkci, jakou mají v hokejovém světě vyhrazenou zranění hráči nebo členové realizačních týmů, lidé mimo hokejový svět nemohou vstoupit při utkáních na střídačku. Tady je vidět přístup klubu k malému hokejistovi po zrušení registračního průkazu – zatím smí zůstat v hokejovém světě. Otec malého hokejisty byl dlouhodobě nespokojen s činností klubu, s trenéry. Klub se musel za jeho chování omlouvat až do Ameriky. Byl pořadatelem turnaje „pro vyvolené děti“ s „černochy v týmu“. Snažil se převzít vedení klubu. Když se mu nedařilo prosadit své plány, pustil se do soudního sporu s vedením mládežnického oddílu Dukly Jihlava. Zažaloval u Okresního soudu platnost minulé valné hromady mládeže.

Opadl mediální zájem
Hokejový klub vytyčil kolem ledu a hokejových kabin „ochranné pásmo“, kde je zakázáno pořizovat audiovizuální díla bez souhlasu hokejového oddílu. I přes mobilní telefony schopné pořizovat audiozáznamy. Stalo se tak zřejmě v reakci na účast novinářů MFDNES a TV-NOVA na jednom z ranních tréninků mládeže krátce po zrušení registračního průkazu malého hokejisty. MFDNES pořídila videozáznam z prostor, kam není povolen vstup veřejnosti. Redaktorka MFDNES si zřejmě neuvědomila, že už nemá oprávnění ke vstupu do těchto prostor jako zaměstnankyně klubu.

Podpora rodičů pro klub
V interní klubové anketě vyjádřila více než stovka rodičů malých hokejistů podporu trenérům a vedení Dukly. Uvnitř mládežnického oddílu se řeší stížnost rodičů, kteří se v anketě nemohli vyjádřit. Jeden z vedoucích mládežnických týmů, a člen skupiny kolem Kotrby, zřejmě úmyslně nerozeslal anketní otázku a tím mohlo dojít ke zkreslení výsledků ankety. „“Podporu nevyjádřili jen rodiče, přišla i od jiných klubů, J. Kalina (náměstek primátora a bývalý zástupce generálního sponzora) se vyjádřil prohlášením, radní (pro oblast školství, kultury a tělovýchovy) Kolář telefonicky vyjádřil podporu celého vedení města, lídr opozice pan Popelka poslal podporující email za ANO. Události sledují i v zahraničí, ze Švýcarska přišel též podporující email“, sdělil jednatel Dukly Bedřich Ščerban. Podpora jednateli klubu ukázala sílu dosud mlčící většiny rodičů. Na druhé straně je několik rodičů s vlastními ekonomickými a personálními zájmy.

Snaha odvést kauzu od podstaty problému

Kauza malého hokejisty má i svou mediální rovinu boje o veřejné mínění. Je snaha odvést kauzu od podstaty. Naposledy to můžeme sledovat na otevřeném dopise primátorovi Statutárního města Jihlavy.  Podstata byla odvolání Kotrby z pozice asistenta trenéra pro nevhodné chování. Nepovolení prezidentského turnaje pro „privilegované“ děti, jejichž rodiče mají čas, peníze a politické styky. Mezinárodní ostuda, kdy se klub musel omlouvat do zámoří za nevhodné chování Kotrby.  To, co se dělo pak, byla snaha o převzetí moci, aby Dukla fungovala jako klub privilegovaných. Po neúspěchu na valné hromadě mládeže přišla snaha o diskreditaci a nyní je zde snaha otevřeným dopisem odvést kauzu od podstaty jinam. Malý hokejista bohužel doplácí na činy svého otce. Jen on a lidé kolem něho nesou vinu na současné situaci. Klub jim vyšel vstříc a vzdal se všech nároků vyplývajících z přestupního řádu ČSLH. Může začít znova, kdekoli, a třeba tam, kde otec prosadí své osobní zájmy.

Co číst dál?

Bára Divišová (Střepiny TV-NOVA): Nepřítel (hokejového) státu

Mayer (ANO): Přemýšlíme, zda primátor koná „s péčí řádného hospodáře“

Dopis Radka Vovsíka trenérům DUKLY JIHLAVA (12.2.2015)

Petr Buzek: nejvýznamnější novodobá osobnost hokejové Vysočiny?

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna