Mayer (ANO): Nový územní plán Jihlavy má kvalitu jako operační systém Microsoftu

Daniel MayerJihlavské zastupitelstvo odložilo na své únorové schůzi schválení územního plánu.Nový územní plán Jihlavy má kvalitu asi jako každá nová verze operačního systému od Microsoftu. Vyžaduje okamžité servisní záplaty ihned po instalaci, jinak je zle“ prohlásil opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

Uživatelům operačního systému Microsoftu se obecně vyplatí počkat na záplaty a opravy nových verzí produktů Microsoftu. Spěch s přechodem na novou verzi se obvykle vrací v podobě starostí s instalacemi záplat a oprav nové verze.  Podobné to je podle opozice i s novým územním plánem narychlo předloženým ke schválení zastupitelstvu Jihlavy.

Územní plán je z hlediska budoucího rozvoje města nejdůležitějším nástrojem územního plánování. Vymezuje zastavěné území, zastavitelné plochy, plochy přestavby, plochy pro veřejně prospěšné stavby, plochy pro veřejně prospěšná opatření, plochy pro územní rezervy a stanovuje podmínky využití těchto ploch.

Vedení města schválení územního plánu uspěchalo a ponechalo v něm podle opozice i zjevné nedostatky. „Například, jak zmínil kolega Popelka na zastupitelstvu,  střešní nástavby na panelových domech by vůbec nešlo schvalovat, byly by v rozporu s výškovými limity v územním plánu,“ upozornil Mayer.

Náměstek primátora Vratislav Výborný stáhl návrh na schválení územního plánu z bodu jednání. „To je důsledek výběrového řízení s cenou jako jediným kritériem,“ řekl později Výborný.

Na kritice územního plánu se tak vzácně shodla koalice s opozicí. Do doby schválení nového územního plánu tak platí starý územní plán.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna