Mayerová (ANO): Favoritem hry o zimák je „zelená louka“ nebo rekonstrukce zimáku

Veřejně zmíněná možnost spolufinancování HZS ze strany státu naznačená ministrem financí Andrejem Babišem při návštěvě Jihlavy může dramaticky změnit hru o způsob rekonstrukce . Reálně vstupuje do hry varianta „zelená louka“, který by mohla být bezpochyby dobrým řešením bez kompromisů.

Jana Mayerová„Stále bych však nezavrhovala rekonstrukci na stávajícím místě, podmínkou je řešení parkování. Na tom jsme se s p.ministrem shodli,“ prohlásila náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

Stavět v dnešní době v širším centru města halu bez parkování je podle náměstkyně Mayerové bezpochyby hloupost a celý projekt by to dlouhodobě diskvalifikovalo.

„Osobne bych pokračovala dál na detailech obou těchto variant- tedy zelena louka a rekonstrukce, obojí multifunkce na parametry extraligy a po zhodnoceni časového, právního, finančního a funkčního hlediska bych volila jednu z nich a zahájila projekční prace,“ naznačila Mayerová.

Plány náměstkyně Mayerové může zvrátit většinový názor Zastupitelstva.

Finanční plán zvažovala i vláda

Nedílnou součástí úvah o možnostech rekonstrukce je připravovaný desetiletý investiční plán města s průběžnou aktualizací. „Bez finančního plánu nám nikdo neuvěří, že spolufinancování Krajem Vysočina a státem opravdu potřebujeme. Tak jsem si řekla, že ho v Jihlavě uděláme jako první a ukážeme pražákům, že to jde,“ řekla  Mayerová.

Podobný investiční plán České republiky zvažovala Mayerová připravit jako poradkyně ministra financí Andreje Babiše.

„Žel narazilo to na příliš mnoho problemů, mimo jiné „resortizmus“ který funguje v koaliční vládě. Tak jsem si řekla, že v Jihlave to uděláme jako první a pak můžeme ukázat i pražákům, že to jde,“ dodala Mayerová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna