Mayerová (ANO) končí na ministerstvu, chce se věnovat politice Jihlavy

Týdeník Euro zveřejnil informaci o ukončení pracovního poměru jihlavské zastupitelky Jany Mayerové (ANO) na Ministerstvu financí. “ Chci se víc věnovat dětem, které jsou v předškolním věku a na které jsem neměla v poslední době dost času, což mne velice trápilo. Končím na ministerstvu na vlastní žádost,“ sdělila Občasníku Jana Mayerová. Podle týdeníku Euro se Mayerová chce dál věnovat komunální politice. Týdeník Euro informuje také o jednáních o novém složení koalice na jihlavské radnici.  Po podzimních volbách sestavovala koalice sociální demokracie spolu s lidovci a občanskými demokraty a kandidáty hnutí Forum Jihlava.

Jana Mayerová (ANO)

„Ano, mám pocit že dlužím něco i voličům a tak bych se ráda věnovala intenzivněji práci v místní organizaci ANO, práci zastupitelky a předsedkyně Finančního výboru. Cokoliv jiného jsou pouhé spekulace, které se nezakládají na pravdě. Nezdá  se mi, že by koalice měla potřebu změny. Když vydrželi spolu doteď, tak si asi dobře rozumí,“ uvedla zastupitelka Jana Mayerová (ANO).

Změny v koalici?

Informace o záměru zastupitelky Mayerové věnovat se naplno komunální politice vyvolala určitou nervozitu v jihlavských politických kuloárech.

„Paní radní Koubová půjde na mateřskou, proto předpokládáme přestavování Rady města. Je fakt, že jsme po volbách dávali současné koalici čas do švestek a švestky už pomalu zrajou, “ uvedl lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Oficiální jednání o přestavování koalice na jihlavské radnici zřejmě zatím nezačala.

„Nemám o ničem takovém informace,“ uvedla předsedkyně městské organizace ČSSD Jana Nováková Hotařová.

Zastupitelka Mayerová (ANO) už získala české občanství a může usilovat i o nejvyšší posty ve vedení radnice.

„Nevidím důvod k přeuspořádání koalice, máme platnou koaliční smlouvu a ta se dodržuje,“ uvedl jihlavský radní Martin Hyský (ČSSD).

„Zatím žádná jednání ke změně koalice nebyla, “ dodal jihlavský primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

„TOP 09 nebyla přizvána k žádnému jednání o novém složení rady města Jihlavy a o žádném takovém vyjednávání nemáme informace,“ sdělil předseda jihlavské TOP09 Kryštof Kothbauer.

Půlrok fungování koalice na jihlavské radnici ukazuje i první rozpory v koalici, například v pohledu na další kroky města v oblasti vodárenství. Radním města zvyšují hladinu adrenalinu v krvi požadavky Miroslava Tomance (Forum Jihlava), kterému bylo i na jednání valné hromady městské společnosti JVAK taktně naznačeno, že nikdo není neodvolatelný z představenstva městské společnosti. Případný nástup Miroslava Tomance do zastupitelstva Města v roli náhradníka za radní Karolínu Koubovou (mateřské povinnosti) by zřejmě vyvolal pohyb v koalici.

Dalším problémem koalice je  narychlo zavedený BUS-pruh o délce dvou set metrů bez projednání na dopravní komisi města. Nebo parkoviště za DKO, které měla stavět firma zastupitele Huňáčka (ODS). O vysoutěženou zakázku ale neměla nakonec zájem.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna