Mayerová (Čapí hnízdo): Postup OLAF je pozoruhodný

Jana MayerováPodle mého názoru, je postup OLAF v tomto konkrétním případě minimálně pozoruhodný, když se vyjádřím diplomaticky. S evropskými institucemi pracuji již dvacet let, a teď poprvé jsem zažila, že instituce nerespektuje svoje vlastní nařízení , velice nekonvenčně si vysvětluje procesní lhůty a vydá svůj závěr předtím, než by se rozhodlo o podaných žalobách týkajících se výše uvedených problémů. Nemluvě o tom, ze jako hlavní agrumentaci pro prokázání pochybení používá studii, která je téměř s jistotou z pera stejného autora jako je autor trestního oznamení a je plná překroucených skutečností a ignoruje poslední vývoj evropského práva. Studie i OLAF má jediný cíl – který je stejný jako cíl některých novinářů v Čechách – a to je znemožnit p.Babiše, dnes již premiéra na národní i mezinárodní scéně a diskvalifikovat ho z rádoby demokratického dění v Čechách.

Jak mohu po výše uvedeném brát ještě uvedenou instituci vážně? Byla jsem upozorněna spolupracujícími bruselskými právníky, že OLAF má tendenci v poslední době si vykládat pravidla dost vágně, ale co teď zažívám předčilo všechny moje očekávání…..

Přiznávám, že po tom všem co zažívám posledního půl roku velice intenzivně, mi celá česká a evropská politika připadá jako karikatura na demokracii (kterou si každý vykládá jak se mu právě hodí), kde zloděj křičí „chyťte zloděje“ a vrchol pokrytectví. Toho se intenzivně účastnit proste nemůžu a ani nechci….a to vše co jsem zmínila platí jak na národní, tak na místní úrovni….

Do té doby, než politiku začnou dělat nezištně jenom skutečně osvícení jedinci s vysokými morálními hodnotami a vysokou odborností,  bude politika jenom bahnem které ty osvícené akurát stáhne, anebo vyplivne, než by se jim povedlo vytáhnout to bahno do výšin….

(Redakční poznámka: Jana Mayerová je náměstkyně jihlavského primátora. Působila jako dotační manažerka projektu Čapí Hnízdo. Neupraveno, nekráceno).

Jedna odpověď
  1. Jakub

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna