Mayerová (Čapí hnízdo): Situaci stvořili politici, eskalují ji média

Jana Mayerová

Server Občasník obdržel od jihlavské náměstkyně Jany Mayerové další, tentokrát spíše emotivní prohlášení k situaci kolem Čapího hnízda:

Před chvílí jsem neprozřetelně zvedla telefon,  (jelikož jsem si myslela, že to jsou řemeselníci) a  byli to ČT reportéři…..

Nerozumím tomu, že mají z policejního spisu informaci o tom, z čeho mne policie viní ačkoliv je to „živý spis“. Já jsem to neviděla a ani moji právníci to neviděli. Odkud unikly informace ze živého spisu???? Ostatně, celé vyšetřování kauzy Čapí hnízdo je jeden velký únik informací ze živého spisu a novináři vědí přesně jednotlivé kroky které činí policie.

Když je to „antibabiš“ tak je to v pořádku, když je to náhodou“ babiš“, tak to šetří parlamentní vyšetřovací komise? Kde to žijeme? Proč nešetří komise i tento únik informací který běží jako reality show již nekolikátý měsíc?

Mám dojem, že v této situaci kterou zde vytvořili politici a eskalují média v honbou za senzací již člověk nemůže nic udelat (ale ani neudělat), aniž by si nebyl jisty dopadem svého  činu-nečinu. A hlavně – právo očividně platí velice selektivně. Jen pro vybrané z vybraných.

A když člověk náhodou stoji v daný moment na „špatné“ straně, tak ho to  zničí a neohlíží se na nic – ani na male děti které to s vámi sdílí, které každý den vidí mámu v nepříliš dobrém stavu a to jen proto, že kdysi dávno, než oni ještě byli na světe udělala svoji práci dobře a získala dotaci pro projekt, který daný region rozhodne pozvedl a našlo tam práci hodně lidi….. a na rozdíl od mnoha dalších, po ukončení doby udržitelnosti se neproměnil v uzavřený objekt ale zůstává nadále pro veřejnost.

V této situaci musím zmínit ještě jednu věc – nejsem si vědoma ani jednoho případu, když by Agrofert či p.Babiš cíleně vytvářeli malý podnik s cílem získat vyšší dotaci. Což se ostatně nabízelo zejména v oblasti průmyslu a životního prostředí – rozdíl byl až 20 a víc procent. To, co by mohl získat navíc byly stovky, nikoliv desítky milionů. Pokaždé se žádalo jako velký podnik, případně nežádalo vůbec když velký podnik nebyl způsobilý. Proč? Protože nebyl důvod se za něco schovávat, nedělá se to a Čechy jsou malý rybník a nic se zde neutají. To si skutečně někdo myslí, že celá akce Čapí hnízdo byla účelová? Každý rozumný člověk který si dá dohromady všechny fakta a uvědomí si i výše uvedenou skutečnost, tak musí přijít k závěru, že tomu tak nebylo…..ale stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Dobré PR agentury to dobře vědí….

Je mi z toho smutno, jelikož jsem si myslela, že dobře vedenou politikou je možné lidi spojit. Místo toho jsme svědky další polarizace společnosti….samozřejmě, chyba není jenom na jedné straně, to dobře vím. O to je to pro mě horší….

Jedna odpověď
  1. Jiri

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna