Mayerová (Čapí hnízdo): Zvážím požadavek veřejné omluvy od Kalouska (TOP09)

Bývalá náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová zvažuje právní žádost o omluvu od předsedy TOP09 Miroslava Kalouska. Serveru Občasník to Mayerová sdělila v reakci na vyjádření k předžalobní výzvě primátorovi Jihlavy Rudolfovi Chloupkovi (více zde):

Jana Mayerová„JUDr Zápotočný mne inspiroval k tomu, že zvažuji stejným způsobem bych požadovala veřejnou omluvu po p.Kalouskovi, jelikož pro média začátkem ledna uvedl, že „zpráva OLAF jasně formuluje fakt, ze byl spáchán kriminální čin….přeloženo- byl to podvod.“ Ve skutečnosti to OLAF takto rozhodně neříká a jeho tvrzení je nepravdivé, zavádějící a očerňující. Z profesního hlediska mne tímto velice poškodil, jelikož tvrdí, že zpracovatel dotace je kriminálník a podvodník. A protože jsem si jistá, že jsem nepochybila a neumím si představit že by někdy nějaký soud mohl rozhodnout jinak, ale celá současná situace má na mne jak zdravotně, tak profesně výrazně negativní vliv, zvážím další právní kroky vůči všem kteří jsou za tuto sitauci odpovědni včetně veřejné omluvy“.

Kauza Čapí hnízdo je kriminální kauza týkající se současného českého premiéra Andreje Babiše, poslance a předsedy parlamentního klubu ANO 2011 Jaroslava Faltýnka a dalších osob. Předmětným osobám hrozí trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů dotačního podvodu (§ 212 trestního zákoníku) a poškození finančních zájmů Evropské unie (§ 260 trestního zákoníku) ve „zločinném spolčení“ (§ 89 odst. 17 dřívějšího trestního zákona), kdy podle obvinění dotaci určenou malým a středně velkým firmám čerpal koncern Agrofert skrze nastrčenou malou firmu, čímž měla vzniknout škoda téměř 50 mil. Kč.

Jana Mayerová ještě pod dívčím jménem Nagyová podávala dotační žádost projektu Čapí hnízdo. Loni na podzim si převzala policejní obvinění.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna