Město Pelhřimov byrokraticky vysvětluje studenou vodu v městském bazénu

Pelhřimovští zastupitelé nejsou schopni zajistit ani náležitou teplotu vody v městském bazénu. Radnice jen přiznává časté připomínky občanů na teplutu vody. Návštěvníci pelhřimovského bazénu se mohou zahřát četbou vyjádření radnice k teplotě vody:

Teplota vody v plaveckém bazénu v Pelhřimově

byrokracieVzhledem ke skutečnosti, že voda v pelhřimovském bazénu bývá příliš studená, je určitá část obyvatel vyloučena z možnosti využívat výše uvedené zařízení, tak zní připomínky ze strany některých občanů. Na základě těchto připomínek se Město Pelhřimov zabývalo stanovením a úpravou teploty vody v pelhřimovském plaveckém bazénu.

Provoz bazénu i jeho teplota se řídí vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 238/2011 Sb., o stanovení hygienických požadavků na koupaliště, sauny a hygienické limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch, ve znění vyhlášky č. 97/2014 Sb. Dle § 2 odst.1) písm. f) a g) vyhlášky je plaveckým bazénem bazén s teplotou vody ke koupání 28 °C a nižší. Změna teploty vody nad 28 °C by pak představovala změnu užívání bazénu z plaveckého na koupelový, kdy se teplota vody pohybuje nad 28 °C.

Město Pelhřimov došlo k závěru, že se v současné době budou teploty v plaveckém bazénu pohybovat při horní hranici teplotního rozmezí dané vyhláškou pro tento typ plaveckého bazénu, tj. navýšení na 27,5 °C s tím, že při plaveckých závodech bude teplota snížena na 27 °C. Ve výukovém (malém) bazénu, v koupelnových bazénech a vířivkách v relaxační části bude teplota navýšena o 1°C.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna