Město Pelhřimov podá ústavní stížnost

PelhřimovRadní města Pelhřimov rozhodli v polovině července o podání ústavní stížnosti jako reakci na zamítnutí žaloby na ministerstvo dopravy v polovině června. V databázi soudních rozhodnutí Nejvyššího správního soudu je uvedena i stručná anotace předmětu sporu:

Podle § 14 odst. 1 písm. b) zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, je v průjezdním úseku silnice vyloučena správa silniční vegetace vlastníkem pozemku. Opatření k zabránění padání stromů nebo jejich částí zde proto nařídí silniční správní úřad provozovateli zdroje ohrožení ve smyslu § 35 odst. 2 zákona o pozemních komunikacích, jímž je pro tento případ ten, kdo je povinen pečovat o veřejnou zeleň.

„Problém je to více úřední mezery v zákoně a kompetenčního sporu. Současné vedení radnice chce záležitost dotáhnout do konce i proto, že půjde o precedens i pro jiná města a obce,“ prohlásil předseda KDU-ČSL Pelhřimov Jan Matějů.

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu nabylo platnost 24.6.2015 . O podání ústavní stížnosti rozhodli radní města Pelhřimova dne 1.7. 2015 .

Podle informací opozičního zastupitele Pavla Hájka (Změna pro Pelhřimov) jde o spor staršího data. Zeleň musí město Pelhřimov udržovat i na pozemcích, které mu nepatří. Jejich majitelem je český stát, který povinnost údržby legislativně převedl na město.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna