Městská kontrola si posvítí na Domov Stříbrné Terasy

Občan Jihlavy požádal Zastupitelstvo města o provedení kontroly v Domově pro seniory Stříbrné terasy (DST). Domov vznikl revitalizací průmyslového areálu bývalé Tesly. Zastupitelstvo města přikázalo Kontrolnímu výboru zabývat se občanským podnětem ke kontrole.

life

V březnu 2015 údajně ztratilo město Jihlava přímé zastoupení v užším vedení Domova Stříbrné terasy navzdory původní dohodě a a tím ztratilo nejen přímou průběžnou kontrolu, ale i výkonný nástroj na usměrňování chodu.

„Ve svém Podnětu upozorňuji na neobvyklou, neprůhlednou a podezřelou provázanost lidí a firem z okruhu zakladatele DST nejen mezi obecně prospěšnými společnostmi, ale i z jiných oborů. Viz FIANZA CZ a.s, v níž jsou členy správních orgánů kromě majitelů Vávrových a jejich zaměstnanců i ředitel Domova Stříbrné Terasy  Vondráček a zástupce správce areálu Excel Renovations Zbyněk Čihák. Z vyjádření těchto institucí, jejichž vedoucí patří mezi spolutvůrce tohoto systému parazitování na DST, využívají jej a mají výsostný zájem jej utajit, odvozuje kontrolní orgán že mezi DST a Excel Renovations s.r.o. fungují korektní a pro domov výhodné smluvní vztahy,“ stojí v podnětu občana Jihlavy pro jihlavské zastupitele.

K 1.4. odešel z funkce provozního Domova Stříbrné Terasy Petr Kubíček (zdroj: Domov Stříbrné Terasy)

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna