Městský zpravodaj Velkomeziříčsko mlčí o práci Kontrolního výboru Zastupitelstva

Městský zpravodaj Velkomeziříčsko je podle svého zaměření multižánrový společensko-informační komplex, jehož cílem je zejména poskytnout obyvatelům města a místních částí zpravodajsko-analytické informace o dění ve městě, jeho místních částech a okolí.

Jeho obsah primárně vytváří profesionální redakce, nezávislá na aktuálním politickém dění ve městě. Velkomeziříčsko publikuje informace o společenských, ekonomických, kulturních, sportovních a dalších událostech ve městě.

Redakce je nezávislá na aktuálním politickém dění snad pouze na papíře. O činnosti Kontrolního výboru zastupitelstva nevyšly na webu Velkomeziříčska žádné články. O nezávislosti redakce na aktuálním politickém dění ve městě lze s úspěchem pochybovat. Loni v prosinci přednesl Kontrolní výbor zastupitelům města zprávu o situaci v Jupiter clubu, který je vydavatelem Velkomeziříčska. Ze zprávy například vyplynulo zatajení složení dozorčí rady Jupiter clubu (více zde).

Činnost profesionální redakce Velkomeziříčska je pod silným politickým vlivem ODS, kdy předseda velkomeziříčské ODS dosadil do redakce svého bývalého zástupce Petrose Martakidise. Oficiálně zastává Martakidis pozici technického pracovníka, ve skutečnosti působí jako tiskový mluvčí starosty Radovana Necida. Celá redakce Velkomeziříčska je začleněna do oddělení medializace a komunikace Jupiter clubu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna