Městský zpravodaj Velkomeziříčsko šířil mystifikace o výsledku referenda

Městský zpravodaj Velkomeziříčsko projevil úžasnou rychlost a půl hodiny před vydáním oficiálních výsledků už informoval o výsledku místního referenda (více zde). Podobná rychlost už nebyla vidět při informování o výsledku parlamentních voleb.

Mystifikace čtenářů Velkomeziříčska je viditelná už z titulku, který se velmi rychle změnil. Výsledek místního referenda byl mimořádně důležitý pro politiku místní buňky ODS vedenou krajským místopředsedou Radovanem Necidem. Titulek s výrazným slovem „ANO“ se bezesporu líbil předsedovi velkomeziříčské ODS Necidovi.

„Budeme hlasovat o tom, zda v otázce architektury více věříme architektům než třinácti politikům. Za mě tedy ANO, napsal na sociální síti předseda místní ODS Radovan Necid.

Podobně zvýrazněné slovo „ANO“ se objevilo i v titulku článku městského zpravodaje Velkomeziříčsko. Autorem textu je bývalý místopředseda velkomeziříčské ODS Petros Martakidis. Nápadné shody ve stylu publikování informací by si mohla povšimnout i redakční rada zpravodaje Velkomeziříčsko.

Šéfredaktorka Velkomeziříčska Martina Strnadová i vydavatel Milan Dufek zřejmě budou muset přesně vysvětlit, jak je zabezpečena nezávislost městského zpravodaje na politických názorech a stanoviscích ODS Velké Meziříčí.

Nově složená Rada města Velké Meziříčí se podle informací Občasníku chystá zreformovat „mediální služby“, což může znamenat změny ve fungování redakce (více zde).

Městský zpravodaj je totiž každoročně dotován z městské pokladny částkou kolem milionu korun.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna