Městský zpravodaj Velkomeziříčsko stále nezveřejnil zprávu vedení města

velkomeziříčskoTiskovou zprávu vedení města Velké Meziříčí o výsledku rozkladu (odvolání) proti rozhodnutí antimonopolního úřadu okamžitě zveřejnili snad všechna nezávislá média ve městě. Jen městský zpravodaj Velkomeziříčsko dotovaný vedením města stále mlčí. Není jasné, co je příčinou mlčení redakce městského zpravodaje. Podle informací Občasníku dostala redakce Velkomeziříčska zprávu radnice ve stejný moment jako ostatní média.

Vydavatel městského zpravodaje Milan Dufek má jako ředitel městské společnosti Jupiter club starosti s rostoucím dluhem nájemce restaurace v prostorách patřících městu Velké Meziříčí. Dluh již přesáhl částku púl milionu korun, šance na jeho úplné zaplacení klesají k nule. Za rok 2018 nezaplatil nájemce restaurace ani korunu.

Otálení s vydáním zprávy vedení města v městském zpravodaji tak bude muset Dufek vysvětlit. Formálně řídí vydávání městského zpravodaje redakční rada, které také předsedá Milan Dufek. Tím se ocitá ve střetu zájmů, nedá se čekat žádná kritika ani nespokojenost redakční rady se způsobem práce redakce městského zpravodaje. Redakční rada byla zřejmě vytvořena jako „továrna na sebechválu“ úseku medializace a komunikace, jak se redakce městského zpravodaje oficiálně nazývá.

Přestavba způsobu fungování městského zpravodaje je výsledek činnosti lídra velkomeziříčské ODS Radovana Necida ve vedení města. Necid dosadil do redakce svého stranického zástupce Petrose Martakidise jako externího redaktora. Od tohoto momentu je redakční zpravodajství pod politickým vlivem ODS a především lídra ODS Radovana Necida.

Případné urgence z radnice, aby redakce informovala veřejnost alespoň stejně jako ostatní místní média už působí vysloveně trapně. Tam, kde má zaznít zpravodajství o životě a fungování samosprávy zní hluboké ticho.

Redakční rada Velkomeziříčska bude muset fungování redakce důkladně zanalyzovat a výsledek pak předložit vedení města i široké veřejnosti. Brzy dojdou vydavateli městského zpravodaje Milanovi Dufkovi peníze na vydávání městského zpravodaje. Nejpozději na podzim tak budou zastupitelé Velkého Meziříčí rozhodovat o sta tisících korun na navýšení rozpočtu redakce.

Zpráva o fungování redakce městského zpravodaje pak bude mít vliv i na rozhodování zastupitelů o navýšení příspěvku pro vydávání městského zpravodaje, který o fungování místní samosprávy napíše jen to, co chce.

Krátce po zveřejnění se objevila na webu městského zpravodaje zpráva naspaná samotným starostou města Josefem Komínkem. Vedle řízení města teď musí starosta Komínek i psát zprávy o tom co dělá.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna