Mezi Teniscentrem a Českým mlýnem vyroste ubytovna

plán lidiVedení města Jihlavy posuzuje záměr soukromého investora na výstavbu nové ubytovny pro tři desítky nájemníků. Budova ubytovny má vyrůst na pozemku v odpočinkové zóně mezi Teniscentrem a Českým mlýnem v místech pod dnešními Uhelnými sklady. Kolem budoucí ubytovny v Mostecké ulici vede chodník k dětskému hřišti a skateparku v areálu Českého mlýna. Na straně směrem k uhelným skladům bude objekt ve svahu chráněný betonovou opěrnou zdí.

Objekt navrhované ubytovny je dvoupodlažní, obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou s vestavěným podkrovím. Architektonické řešení stavby je velmi jednoduché, až minimalistické. Strohé, čisté geometrické tvary stěn, otvorů a střechy jsou zdůrazněny jednotným barevným řešením ploch, v odstínech bílé. Stavba se svým tvarovým, objemovým a architektonickým řešením začleňuje do okolní zástavby a vyzdvihuje architektonické působení lokality na kvalitativně vyšší úroveň.

V přízemí objektu je  umístěno technické zázemí provozu ubytovnykancelář, kotelna, prádelna, úklidová místnost a technická místnost, dále jsou zde tři dvoulůžkové a dva jednolůžkové ubytovací pokoje. Ve druhém podlaží a v podkroví je situováno celkem 12 dvoulůžkových a čtyři jednolůžkové pokoje. Sociální zázemí je na každém podlaží společné, WC a umývárny, samostatně pro muže a samostatně pro ženy.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna