MFDF chce po Jihlavě zaplatit z dotace i festivalové taxi-vozy

Podzimní Mezinárodní festival dokumentárního filmu (MFDF) bude stát městskou kasu Jihlavy opět peníze navíc. Letošní navýšení je o tři sta padesát tisíc korun proti podpoře v loňském roce.

Dlouholetým pořadatelem festivalu je jihlavský zastupitel Marek Hovorka (Forum Jihlava).

Hodnotící komise pro rozdělování kulturních grantů a po nich i při schvalování dotace Zastupitelstvo města bude rozhodovat také například o nezbytnosti uhadit z městské kasy ubytování hostů festivalu v mimo jihlavských luxusních hotelech ve Štříteži u Jihlavy, Rančířově nebo na internátě v Třešti.

„Protože kapacity ubytování ve městě Jihlavě nepostačují potřebám festivalu, požádali jsme grantovou komisi, aby zvážila, zda je v tomto vyjímečném případě možnost hradit ubytování i mimo území města,“ uvedl ředitel festivalu Hovorka.

Hosty festivalu mají z místa ubytování mimo Jihlavu dopravovat zvláštní festivalové vozidla, zvané „shuttle busy“. Právě náklady na dopravu hostů festivalu z mimo jihlavských lokalit do místa dění může být kamenem úrazu při posuzování nezbytnosti vynaložených nákladů hrazených z městské dotace.

Náklady na ubytování hostů festivalu mimo město Jihlavu vyčíslil pražský spolek DOC.DREAM, jehož je zastupitel Hovorka statutárním zástupcem, v částce 865.000 Kč. Tyto náklady podle vyhlášeného programu je nutno hodnotící komisí posoudit, zda splňují podmínku „nezbytných nákladů“, neboť v rámci realizace projektu lze z dotace hradit náklady „na dopravu a ubytování účinkujících a aktérů bezprostředně související s projektem (podmínkou je ubytování na území města Jihlavy)“.

„Je na grantové komisi, potažmo na zastupitelstvu města, zda učiní vyjímky z dotačních pravidel města,“ dodal Hovorka.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna