MFDF Jihlava: Z koruny dotace jsou tři koruny utracené festivalem v Jihlavě

fbServer Občasník má k dispozici zprávu o přínosu Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů Jihlava za rok 2016. Zprávu dostali výhradně radní města Jihlavy.

Celková návštěvnost festivalu přesáhla čtyřicet tisíc diváků, festival uvedl přes tři stovky dokumentárních filmů, z toho přes sedmdesát bylo filmů premiérových. Novým v pořadí už osmým kinosálem se stal velký sál Horáckého divadla.

Na Mezinárodní filmový festival v Jihlavě šlo celkem z rozpočtu města 2.161.000 Kč, festival utratil v Jihlavě 6.292.400 Kč. Město Jihlava dotovalo přímo MFDF Ji.hlava částkou 1.666.000 Kč, Centrum dokumentárního filmu (CDF) částkou 350 000 Kč, Jihlava Industry částkou 100 000 Kč, Živé kino Jihlava částkou 45.000 Kč.

Podle zprávy pro radní města Jihlavy se jedna koruna investovaná z rozpočtu města proměnila v téměř tři koruny investované ve městě.

Z ankety mezi návštěvníky festivalu (234 respondentů) vyplývá průměrná délka pobytu v Jihlavě na festivalu byla čtyři dny a průměrná útrata 400 Kč/den. Když se tato částka připočte k částce utracené z dotací, proměnila se jedna koruna investovaná z rozpočtu města na v téměř sedm korun utracených ve městě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna