Mimořádné vodárenské zastupitelstvo: přes dvě stě stran podkladů

Jihlava se připravuje na mimořádné vodárenské zastupitelstvo na polovinu května. Pro zastupitele města to znamená nastudovat podklady na bezmála 260 stranách. „Rozsáhlejší je první kapitola Zpráva o vypořádání majetku, která je na 246 stranách, a měla by být ještě doplněna o další informace,“ prozradil mluvčí města Radek Tulis.

Opozice (už) maká

Sotva doputovaly podklady k rukám zastupitelů, začala pracovat s podklady i opozice.

Lucie Vichrová (ANO)

„Podklady jsou neúplné, jsem z nich zklamaná. Čekala jsem chronologický přehled a jsou tam nepřesná data,“ uvedla zastupitelka Lucie Vichrová.

Zastupitelce Vichrové chybí v podkladech pro mimořádné zastupitelstvo města stručné vysvětlení motivů jednotlivých kroků města při řešení vodárenských problémů v minulosti. Vodárenská problematika má podle zastupitelky Vichrové několik úředních rovin podle druhu majetku o který se vede spor.

„Za sebe říkám jít dál soudním cestou,“ uvedla Vichrová.

Koaliční i opoziční zastupitelé mají zhruba týden pro nastudování chronologie sporu města a rozhodnutí o dalším postupu.

Večerní zastupitelská četba

Stovky stran podkladů k vodárenské problematice studuje i lidovecká zastupitelka Alena Hutařová.

Alena Hutařová (KDU-ČSL)

„Chodím spát v jedu nebo ve dvě ráno. Denně tři až čtyři hodiny každý večer si čtu podklady,“ prozradila zastupitelka Hutařová. Zastupitelský klub lidovců bude mít ještě samostatnou poradu před jednáním mimořádného zastupitelstva.

„Pokud se nedohodneme se SVAKem, tak nezbude nic jiného než jít k soudu,“ uvažovala zastupitelka Alena Hutařová (KDU-ČSL).

Samotný návrh usnesení mimořádného zastupitelstva je připravený na pěti stranách.  Podle informací z politických kuloárů je v závěru podkladů pro zastupitele informace o zřízení koordinační pracovní skupiny.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna