Ministerské rozhodnutí o penězích dalo za pravdu SVAKu

Ministerstvo vnitra prohlásilo čtyři rozhodnutí Krajského úřadu o finančním vypořádání mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) a Statutárním městem Jihlavou za nicotná. Na základě těchto rozhodnutí musel SVAK Jihlavsko uhradit Jihlavě kolem stopětatřiceti milionů korun. Informaci potvrdil právník SVAKu Petr Šurka i náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina.

fb„Rozhodnutí MV ve věcech vystoupení Jihlavy za SVAKu jsou pro mne v kontextu posledních dvou let nekoherentní a protichůdná. Nicméně toto rozhodnutí ve 4 položkách finančního vyrovnání říká, že Krajský úřad Kraje Vysočina nebyl oprávněn rozhodovat. Neříká nic, neřešil a neposuzoval oprávněnost nároku. Z tohoto důvodu se nemění nic na tom, že Jihlava byla vypořádána v souladu s usnesením 47 valné hromady. Jihlava tedy nemá
co vracet,“ prohlásil náměstek Kalina.

Rozhodnutí ministerstva vnitra je konečné a není proti němu možné odvolání. Jedinou možností možností opravy
úředního rozhodnutí je správní žaloba, která by vzhledem k přetíženosti soudů přišla na řadu za tři až pět let. Rozhodnutí Ministerstva vnitra „zavřelo“ dalším obcím cestu k finančnímu vypořádání po odchodu ze SVAKu cestou „přes krajský úřad“.
„Máme povinnost jako řádní hospodáři chtít po Jihlavě zaplacené prostředky vrátit zpět svazku. Doufáme, že toto rozhodnutí Ministerstva přiměje obě strany k rychlému dokončení majetkoprávního vypořádání smírnou cestou. Nemáme zájem běhat deset let po soudech,“ sdělil právník Svaku Petr Šurka.

Jihlavská opozice: peníze nevracet!

Měla by tedy jihlavská radnice nachystat omluvný dopis a spolu s miliony ho zaslat SVAKu? Jihlavská opozice s tím nesouhlasí.

Daniel Mayer„Musel bych se hanbou propadnout, kdybych souhlasil s vrácením peněz Jihlavy do SVAKu. Jen přes mou mrtvolu!,“ rezolutně prohlásil opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

popelkaano„Vydání majetku ze SVAKu brání kromě SVAKu a Vodárenské a.s. i jakási podivná oranžová linie. Je otázka, kdo a proč je touto oranžovou linií svázán,“ doplnil lídr opozice v jihlavském zastupitelstvu Radek Popelka (ANO).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna