Ministerstvo prodloužilo Jihlavě lhůtu na vyjádření k veřejné službě

Nový právní zástupce Jihlavy Marek Bánský dostal tří měsíční lhůtu k prostudování spisu o nařízení veřejné služby v krajské metropoli Vysočiny. Veřejnou službu nařídil Městský úřad v Pelhřimově, kam spis poslal Krajský úřad Kraje Vysočina po té, kdy si jihlavští úředníci stěžovali na neúměrný tlak právních zástupců Jihlavy.

Na konci minulého roku zrušil Krajský úřad povolení k provozování části vodárenského majetku Vodárenské a.s., město Jihlava chtělo svůj vodárenský majetek provozovat vlastní vodárenskou firmou Jihlavské vodovody a kanalizace.

Tato firma nakonec získala povolení k provozování části jihlavských vodovodů v režimu veřejné služby. Režim veřejné služby se týká asi deseti tisíc obyvatel Jihlavy, kteří musí uzavřít nové smlouvy na odběr vody s městskou firmou.

Proti rozhodnutí o nařízení veřejné služby se odvolal Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko se svou provozní firmou Vodárenská a.s.

Nový právní zástupce Jihlavy Marek Bánský se pak má vyjádřit k obsahu podaného odvolání.

Spory ve věci vlastnictví a provozování technické infrastruktury v Jihlavě trvají již několik let a celá situace se stala velmi rozsáhlou a komplikovanou.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna