Ministerstvo vnitra nařídilo Krajskému úřadu Vysočiny rozhodnout o vstupu Stonařova do SVAKu

kruh vodaDo konce letních prázdnin bude jasno o členství městyse Stonařov ve Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko. V meritorním rozhodnutí musí Krajský úřad kraje Vysočina rozhodnout o existenci nebo neexistenci rozhodnutí o vstupu městyse do SVAK Jihlavsko, schválení zakládací listiny a stanov SVAK Jihlavsko a delegování konkrétního zástupce městyse.

Dokumenty, které by takové rozhodnutí Stonařova dokládaly, ale nejsou k nalezení. Krajský úřad se už podle informací Občasníku obrátil na státní archiv v Jihlavě s žádostí o pomoc při hledání historických listin z devadesátých let.

Rozhodnutí Krajského úřadu tak de facto stanoví datum vstupu městyse Stonařov do vodárenského svazku obcí Jihlavska.  Vedle Telče a Polné je Stonařov obcí s vysokým vlivem na fungování a rozhodování Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Je vysoce pravděpodobné, že stejně jako v případě Stonařova se nepodaří dohledat historické dokumenty o vstupu do Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko ani u dalších členských obcí SVAKu Jihlavsko.

Nečinnost odůvodnil Krajský úřad rozsáhlými personálními změnami i očekávanou odpovědí státního archivu ohledně existence historických listin o schválení vstupu do vodárenského svazu a souhlasu zastupitelstev se stanovami SVAK Jihlavsko.

Z žádosti krajského úřadu státnímu archivu pak ministerstvo vnitra dovodilo, že krajský úřad není nečinný.

Datum schválení stanov členskou obcí SVAK Jihlavsko jako například městyse Stonařov je důležité pro stanovení délky právního vztahu mezi členskou obcí a SVAK Jihlavsko. Krajské město Jihlava tvrdí, že nikdy do SVAK Jihlavsko nevstoupilo. Podobná situace měla nastat i u dalších osmi členských obcí (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna